kawalerka
w Krakowie

lokalizacja: Kraków
realizacja: 2022
metraż: 35 m2

Kawalerka znajduje się w Krakowie na Woli Duchackiej. Głównym założeniem tego projektu było stworzenie przestrzeni w pełni funkcjonalnej, z wydzieloną sypialnią i dobrze zagospodarowaną kuchnią, miejscem do pracy jak i odpoczynku oraz dużą ilością przechowywania. Jak wydobyć tyle z przestrzeni, która składa się na jeden pokój i długi korytarz? Nie było łatwo, ale się udało!

Wchodząc do mieszkania zaczynamy od długiego korytarza, który prowadzi nas do głównego pomieszczenia. Na całej jego długości rozciąga się szafa w miętowym kolorze. Szafa ta skrywa wiele przydatnych funkcji, znajdziemy tam pralkę, część z wieszakami oraz ukryte przejście do łazienki. Zabudowa płynnie przechodzi w szafki kuchenne. Tutaj, by uzyskać jak największą ilość blatu roboczego zdecydowaliśmy się na kuchenkę indukcyjną marki Fabita, którą możemy zawiesić na ścianie kiedy jej nie używamy.W dalszej części mieszkania rozciąga się mały salon oraz wydzielona parawanem sypialnia z miejscem do pracy. Parawan zrobiony jest z ryflowanego szkła, które zapewnia odpowiedni przepływ światła dostarczając przy tym maksimum prywatności.

Łazienka, ukryta w szafie, utrzymana jest w odcieniach szarości z kontrastowymi płytkami, które nadają jej niepowtarzalnego charakteru. Całości dopełnia ciekawa armatura oraz powielony motyw ryflowanego szkła w przegrodzie prysznicowej. Mieszkanie utrzymane jest w jasnych barwach z kolorowymi akcentami i kontrastową, ciemną podłogą. Całość ocieplają odcienie drewna. Niepowtarzalnego charakteru nadaje mieszkaniu oświetlenie, umieszczona centralnie lampa n°3 Valerie Objects w czerwonym kolorze oraz ciekawe kinkiety
nad łóżkiem.