mieszkanie otoczone
parkami

lokalizacja: Katowice
realizacja: 2021
metraż: 70m2

Mieszkanie o powierzchni 70 m2 położone jest w Katowicach w bliskiej odległości od Silesia City Center na otoczonym parkami osiedlu. Wnętrze jest proste i przytulne z lekkim twistem, utrzymane w jasnej kolorystyce zestawionej z naturalnymi materiałami. Za projekt mieszkania odpowiada Martyna Jochem z m.jot Pracownia Projektowa. 
W części dziennej wydzielono salon z jadalnią oraz otwartą kuchnię. Orzechowa zabudowa, przemieszczająca się z kuchni na korytarz dodaje ciepła mieszkaniu tworząc bardzo spójny, męski klimat zgodnie z estetyką właściciela. Zabudowa skrywa część kuchni oraz obszerną szafę w korytarzu. Całość zestawiona z jasnymi ścianami oraz delikatną jasną podłogą tworzy bardzo spójny, przytulny klimat. Ciepła dodaje umieszczona w salonie żółta sofa marki BoConcept, nad którą króluje praca krakowskiego artysty @matts_seweryn. Całość podkreślają ciemne, ciężkie zasłony oraz dodatki w kolorach Ziemi. Granicę pomiędzy kuchnią a salonem wyznacza wyspa z ciemnego kamienia, przy której można przysiąść i zjeść szybkie śniadanie.
Centralnym punktem sypialni jest łóżko, otapicerowane  miękką, welwetową tkaniną w musztardowym kolorze. Jasne ściany nadają pomieszczeniu ton wyciszenia tworząc przyjemne miejsce do wypoczynku.
Łazienka utrzymana jest w ciemnych barwach z mocnym akcentem lastryko. Dominuje tutaj czerń oraz odcienie szarości. Poprzez połączenie łazienki z osobnym WC mogliśmy wygospodarować bardzo duży, wydzielony prysznic, gdzie można się zrelaksować i zapomnieć o otaczającym świecie. Uwagę w centralnej części łazienki przyciąga duża, wolnostojąca wanna firmy Besco.